Piotr

Piechowiak

"PIETREK"

Get Adobe Flash player

Skrót aktualności

O mnie

Urodziłem się 21 września 1981 roku w Sulechowie, gdzie dorastałem i chodziłem do szkół. Od najmłodszych lat interesowałem się sportem, w szczególności piłką nożną i siatkówką. Pasjonowała mnie rywalizacja, toteż startowałem w licznych zawodach. 
Po ojcu odziedziczyłem miłość do wędkarstwa i już od młodych lat brałem udział w zawodach wędkarskich. Ta pasja została mi do dziś, w związku z czym wyjazd na ryby jest dla mnie najlepszą formą relaksu. 
Mając 15 lat po raz pierwszy zafascynowała mnie kulturystyka, ważyłem wtedy 45 kg. Z uwagi na akt, iż w moim mieście nie było siłowni z prawdziwego zdarzenia, trenowałem w piwnicach. 
Siłownia stawała się moim życiem i wszystko kręciło się dookoła treningów. 
Po pierwszych sukcesach w kulturystyce juniorów, poznałem zawodnika Strongman Ireneusza Kurasia, który wkręcił mnie w Strongman.  W zawodach Strongman startowałem kilka lat, jednym z moich większych osiągnięć jest zwycięstwo w Pucharze Europy w 2007 roku, natomiast jako najciekawsze doświadczenie w tym sporcie wspominam  udział w Mistrzostwach Świata w Chinach. 
Na dwa lata ze startu w zawodach wykluczyły mnie starania z żoną o dziecko. Zaraz po narodzinach syna Natana postanowiłem znowu czynnie wrócić do startu w zawodach, ale tym razem już nie jako Strongman, lecz jako kulturysta. 
W przygotowaniach pomaga mi mój dobry kolega Radosław Słodkiewicz. 
Mój powrót na scenę miał miejsce w 2013 roku, kiedy to zostałem w-ce Mistrzem Polski w kategorii do 95 kg na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness w Mińsku Mazowieckim.